Kaip analizuoti NFT naudojant įrankius ir nustatyti jų ateitį?
Priešingai nei manoma, blokų grandinės technologija susijusi ne tik su kriptovaliutomis, bet ir su daugeliu kitų galimybių; NFT yra viena iš jų. Šis augantis sektorius greitai tampa viena didžiausių blokų grandinės pramonės rinkų. NFT rinkai toliau augant, didėja NFT priemonių poreikis, nes vis daugiau investuotojų bando rasti kitą geriausią ne kriptovaliutų turtą.
Nors per pastaruosius dvejus metus NFT nauda tapo akivaizdi, daugelis šią rinką laiko burbulu, o investavimas į jos erdvę naujokus gali gąsdinti. Kaip ir tai, kad visada atsiranda sukčių, turinčių piktų kėslų (kaip ir bet kuriame kitame sektoriuje). Nereikia nė sakyti, kad dirbant su NFT labai svarbu turėti tinkamų priemonių investiciniams sprendimams priimti. Todėl pradėkime nagrinėti NFT analizės priemones.
Nesvarbu, ar esate naujokas NFT, ar jau turite savo kolekciją rinkoje, NFT analizės įrankiai padės jums įvertinti konkretaus turto prieinamumą ir retumą bei pateikti išsamią informaciją, kuria vadovaudamiesi galėsite pasirinkti investavimo strategiją. Nuo to ir pradėsime šiame straipsnyje.
Kas yra NFT?
NFT (angl. Non-Fungible Token) reiškia nekeičiamą žetoną. Tai skaitmeninis turtas arba apibūdinamas kaip skaitmeninio sertifikato rūšis, kuri atspindi įvairius nematerialius ir materialius objektus. Tai apima skaitmeninį meną, muziką, paveikslus, virtualų nekilnojamąjį turtą, atvirukus, vaizdo įrašus ir kt. Jų negalima atkurti ar prilyginti jokiam į juos panašiam turtui dėl tos priežasties, kad visas nekeičiamas žetonų turtas yra unikalus pats savaime.
Būtent NFT unikalumas sukuria jų trūkumą, taigi didina jų vertę. Kai perkate NFT, jums perduodama nuosavybė, nors kūrėjas gauna autorinį atlyginimą, kai jo kūrinys parduodamas. Skirtingai nuo įprastinių kriptovaliutų, tokių kaip "Bitcoin" ir "Ethereum", kurios yra pakeičiamos ir išlaiko savo standartinę vertę net po to, kai yra iškeičiamos, NFT negali būti tiesiogiai keičiamos viena į kitą. Jų nuosavybę galima lengvai patikrinti, todėl visiems laikams nebereikia trečiųjų šalių patikros.
Prieš pasinerdami į NFT analizės įrankius, trumpai apžvelkime NFT istoriją.
Trumpa NFT istorija
Analitikos įrankis "icy tools" yra beveik kaip Nansenas. Platforma pirmiausia skirta NFT, o jūs galite įsigyti savaitinį leidimą arba įsigyti NFT ICY steigėjų klubą (kuris suteikia savininkams prieigą visam gyvenimui ir gali būti parduodamas "OpenSea"). Nemokami naudotojai gali matyti tai, ką jie daro, tačiau norėdami naudotis visomis funkcijomis, turite arba užsiprenumeruoti, arba turėti NFT Founders Club.
ICY NFT Founders Club turi 1700 narystės kortelių kolekciją, iš kurių 1649 ankstyvosios prieigos pirkėjams suteikia prieigą visam gyvenimui, o 51 rezervuota akcijoms ir dovanoms ateityje. Jo "Discord" serveris yra vertingas šaltinis žmonėms, naudojantiems "icytools", o turintieji žetoną turės prieigą prie įkūrėjų klubo kanalų. Prisijungus prie serverio su pinigine, kurioje yra jūsų narystės kortelė, prieiga bus suteikta automatiškai. Kita svarbi detalė yra ta, kad serveryje naudojama Collab.land - patogi žetonų bendruomenės valdymo sistema, skirta visiems, kurie gali kurti įrankius savo bendruomenei valdyti.
Rarity.tools
Rarity Tools yra gerai žinomas NFT įrankis, skirtas kūrėjams. Rarity.tools platformoje naudojamas unikalus ir supaprastintas atskirų NFT reitingavimo metodas, kuris leidžia lengvai nustatyti, kiek retas yra konkretus NFT.
Norint nustatyti bendrą NFT retumą, retumo balai sudedami ir taip nustatoma, kuris NFT bus reitinguojamas aukščiausiai. NFT entuziastai platformoje gali lengvai palyginti santykinę skirtingų NFT vertę, todėl NFT lengva keistis ir prekiauti NFT. Vieni geriausių NFT projektų, kuriuose naudojami retumo įrankiai, yra "Mars Wars", "CryptoPunks", "Bored Ape Yacht Club", "Hashmasks" ir kt.
Be to, Rarity.tools galima naudoti tos pačios kolekcijos NFT objektams saugoti, naujiems atnaujinimams sekti ir naujoms platformos funkcijoms pridėti. Platforma taip pat turi funkciją, leidžiančią rūšiuoti pagal funkcijų kategoriją, taip suteikiant naują vaizdą apie daiktus. Kitos unikalios funkcijos, pavyzdžiui, estetika ir kokybės deriniai, gali padėti padaryti NFT dar vertingesnius. Bet kuriuo atveju neinvestuokite į NFT vien dėl unikalių funkcijų.
OpenSea
OpenSea yra didžiausia ir žinomiausia NFT prekyvietė, kurią įkūrė Alexas Atallah ir Devinas Finzeris. Joje galima pirkti, parduoti ir prekiauti NFT, skaitmeniniu turtu, virtualiais kolekciniais daiktais ir kt. Ši platforma neapsiriboja vien tik kolekciniais daiktais ir tampa skaitmeninio turto, pavyzdžiui, žaidimų elementų, muzikos, domenų vardų ir kt.
OpenSea turi paprastą naudoti sąsają, kuri naujokams leidžia lengvai naršyti platformoje, kurti NFT ir prekiauti. Kadangi platforma yra didžiausia, joje buvo įtraukta daug apgaulingų NFT, todėl platforma tikisi išspręsti šią problemą neseniai įgyvendintomis priemonėmis. Nors šios priemonės gali padėti pažaboti sukčiavimą perkant NFT, sukčiavimo aukos vis tiek negalės atgauti savo turto, nes rinka yra decentralizuota. Taigi prieš investuodami į bet kurią NFT platformą būtinai atlikite deramą patikrinimą.
"Opensea" galima lengvai pasiekti mobiliaisiais įrenginiais, be to, pateikiama naudingo turinio, įskaitant patarimus, kaip išvengti sukčiavimo ir išlikti saugiam decentralizuotame tinkle.
Nansen
Nansen yra puikus analizės įrankis, naudojamas analizuoti milijardus grandinės duomenų taškų, piniginių žymų ir su kriptovaliuta susijusių objektų, kad būtų pateikta visa informacija, kurios gali pageidauti bet kuris kriptovaliutų / NFT investuotojas. Platformoje yra NFT skirtas skyrius, kuris naudojamas veiklai, portfeliui ir strategijoms palyginti.
Nansen naudojasi rimti NFT prekiautojai ir siūlo išsamiausią NFT rinkos analizę, orientuotą į atskiras pinigines, turintį unikalų supratimą apie NFT rinkos judėjimą. Pradedantiesiems NFT kolekcininkams duomenų kiekis pasirodys pribloškiantis, tačiau patyrę NFT kolekcininkai / prekiautojai ras įdomų naudingos informacijos kiekį po ranka.
CryptoSlam
Platforma "CryptoSlam" yra dar viena analitinė priemonė, padedanti prekiautojams priimti sprendimus, į kokią kolekciją investuoti. Rodydami žymius duomenis apie NFT pardavimus, įskaitant pardavimo apimtis, sandorių skaičių, savininkus ir artėjančius NFT atnaujinimus, naudotojai gali priimti tinkamiausius investicinius sprendimus. Viena iš svarbiausių platformos funkcijų yra kasdienė NFT kolekcija, kuri stebima pagal apimtį. Geriausiai parduodamus rinkinius galima peržiūrėti įvairiais laiko intervalais: 24 valandų, 7 dienų, 30 dienų arba visą laiką.
Platforma palengvina prekiautojų darbą, nes pateikia vieną visų kiekvienos dienos geriausiai parduodamų NFT vaizdą, kuris kasdien keičiasi, nes duomenys apdorojami iš "OpenSea" ir dešimčių kitų NFT prekybos platformų. Pardavimų duomenų studijavimas svarbus prekiautojams, ypač kai jie ketina nustatyti, ar jie perka piko ar kritimo metu, ar kolekcija buvo kritimo ar kilimo tendencijoje.
Bendrieji klausimai, kuriuos reikėtų užduoti prieš investuojant į NFT
Nors yra keletas veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti investuojant į NFT projektą, šie klausimai gali padėti nustatyti projekto patikimumą.
Kiek yra NFT kolekcionuojamų objektų?
Kokioje rinkoje NFT yra įtrauktas į sąrašą?
Ar jie turi "Twitter" paskyrą, "Discord", "YouTube" ar kitas NFT platformas, kuriose entuziastai leidžia laiką?
Ar kūrėjas arba menininkas turi bendruomenę, ar ji stipri ir kur juos galima rasti?
Išvada
Pagrindinė priežastis, kodėl reikia naudoti NFT analizės įrankius, yra ta, kad jie padeda apriboti sukčiavimo mastą pagrindinėse prekybos platformose. Investavimas į NFT gali būti daug laiko reikalaujantis, šiek tiek rizikingas ir beveik neįmanomas, nebent valandų valandas praleidžiate socialinės žiniasklaidos platformose ir NFT prekybos platformose, ieškodami milijono turimų NFT.
Tačiau naudojant analizės įrankius galima atlikti tikslius tyrimus ir sutaupyti laiko, pastangų ir pinigų. Be to, priklausomai nuo to, ko norite iš NFT, analizės įrankiai gali padėti pasirinkti iš daugybės variantų, užgoždami visą daugumos projektų socialinės žiniasklaidos platformose keliamą triukšmą ir šurmulį, pateikdami tik faktus ir skaičius, padedančius orientuotis ir priimti investicinius sprendimus.
Ar naudojotės kuriuo nors iš šių įrankių? Arba kuria nors kita? Rašykite komentaruose.
Коментарі
Дописати коментар